Świąteczny relaks z książką

Czytelnicy, Zbiory BPŁ Komentarze (0) »

Zbliża się bardzo długi okres leniuchowania. Powołując się na regulamin Biblioteki Politechniki Łódzkiej zapraszam do wypożyczania książek dostępnych tylko na miejscu. Jeśli w naszych zbiorach brakuje egzemplarzy do wypożyczenia, to można skorzystać z wypożyczeń książek udostępnianych na miejscu. Książki te wypożyczane będą 23.12 od godz. 13.00 do 15.00 i powinny być oddane do 7 stycznia do godz. 10.00 (można je wrzucić do całodobowej skrzynki zwrotów). Proszę pamiętać, że książki wypożyczane na krótko objęte są znacznie wyższą opłatą za przetrzymanie (szczegóły w regulaminie).

Iwona

zyczenia-2014

Zapraszamy na zaduszki poetyckie

Bibliotekarze, Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Komentarze (1) »

W tym roku wystartowała nowa atrakcyjna cykliczna impreza – Przedsionek Literacki”. W środowisku uczelni technicznej miło będzie się spotykać z literaturą piękną. Najbliższe spotkanie „Zaduszki literackie” odbędą się 29.10.2014 r. o godzinie 16.00  w Galerii Biblio-Art, w budynku Biblioteki Politechniki Łódzkiej.  Program jest niezwykle ciekawy ze względu na treść, jak i wykonawców:

W programie:
haiku Lucyny Sułkowskiej
wiersze Macieja Kononowicza
poezja Juliana Tuwima

Wykonawcy:
Halina Miller i Dymitr Hołówko (aktorzy łódzcy), Włodzimierz Galicki (pomysłodawca).

przedsionek

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów: Dyrekcji BPŁ, Włodzimierza Galickiego i Macieja Sierpowskiego.

Iwona

Biblioteka w wakcyjnym klimacie

Czytelnicy Komentarze (0) »

Mimo wakacji zapraszamy do Biblioteki.  Zachęcamy do wykorzystania stref relaksu np. Luziku – saloniku bibliotecznego do spotkań ze znajomymi.

Wakacje to pracowity czas dla studentów kończących studia – u nas można znaleźć zaciszne miejsce do przygotowanie pracy inżynierskiej, licencjackiej czy magisterskiej. Zachęcamy do skorzystania z literatury drukowanej i elektronicznej, z pomocy bibliotekarza, który podpowie jak szukać, żeby znaleźć i jak poprawnie przygotować bibliografię załącznikową i przypisy.

Ponadto zapraszamy do lektury gazet i czasopism popularno-naukowych, które dostępne są w Luziku i czytelni czasopism.

Po wakacjach będą Państwo mieli do dyspozycji nową strefę relaksu na I piętrze w Galerii Biblio-Art. W otoczeniu sztuki miło będzie upływał czas…

Życzymy słonecznych i pełnych wrażeń wakacji.

Biblioteka Politechniki Łódzkiej zaprasza na spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Komentowanie nie jest możliwe

Biblioteka PŁ zaprasza na spotkanie autorskie z łódzką pisarką Moniką Sawicką 23 maja 2014 r. (piątek) o godz. 16.00  w Galerii Biblio-Art (Łódź, ul. Wólczańska 223, budynek B22, I piętro).

Strona autorki, strona BPŁ

BPŁ pomaga zwierzętom – zapraszamy na „koci kiermasz”

Co nowego w BPŁ? Komentowanie nie jest możliwe

kiermasz

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się