Warsztaty z zakresu informacji patentowej

Czytelnicy Komentarze (0) »

Ośrodek Informacji Patentowej przy Bibliotece Politechniki Łódzkiej zaprasza   pracowników, doktorantów i dyplomantów PŁ na szkolenia podczas, których przybliżona zostanie tematyka związana z ochroną własności intelektualnej (patent, znak towarowy, wzór przemysłowy).

Zajęcia będą składały się z dwóch części: krótkiego wykładu i części praktycznej w formie warsztatów z wyszukiwania informacji na stronie Urzędu Patentowego RP nt. ochrony patentów, znaków towarowych i wzorów przemysłowych oraz korzystania z  najważniejszych elektronicznych baz danych służących do wyszukiwaniu patentów.

Szkolenia będą odbywały się cyklicznie, od początku 2015 roku na terenie Biblioteki Politechniki Łódzkiej. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 12 stycznia 2015 r. o godz. 12.00 do sali 201 na II piętrze. Szkolenia prowadzone będą przez Justynę Sendecką i Anię Rutkowską.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, jednocześnie prosimy o zgłaszanie do Ośrodka Informacji Patentowej: (e-mail oipbpl@lib.p.lodz.pl lub telefon 42 (631-20-68)  informacji jakie terminy szkoleń by Państwu odpowiadały i jaką tematyką byliby Państwo szczególnie zainteresowani.

Zofia Turowska – znana łódzka pisarka w Bibliotece PŁ

Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Komentarze (0) »

Biblioteka Politechniki Łódzkiej zaprasza na spotkanie w „Przedsionku Literackim”  z ZOFIĄ TUROWSKĄ – autorką literackiego bestselleru „Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką”, „Autobiografii” Zofii Nasierowskiej, sagi rodu Onyszkiewiczów „Gniazdo”, a także współautorką powieści o legendarnej łódzkiej „Filmówce”.

Spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2015 r. o godz. 15.30 w Bibliotece PŁ, Łódź, ul. Wólczańska 223 (budynek B22), I piętro, Galeria Biblio-Art.

Serdecznie zapraszamy!

Świąteczny relaks z książką

Czytelnicy, Zbiory BPŁ Komentarze (0) »

Zbliża się bardzo długi okres leniuchowania. Powołując się na regulamin Biblioteki Politechniki Łódzkiej zapraszam do wypożyczania książek dostępnych tylko na miejscu. Jeśli w naszych zbiorach brakuje egzemplarzy do wypożyczenia, to można skorzystać z wypożyczeń książek udostępnianych na miejscu. Książki te wypożyczane będą 23.12 od godz. 13.00 do 15.00 i powinny być oddane do 7 stycznia do godz. 10.00 (można je wrzucić do całodobowej skrzynki zwrotów). Proszę pamiętać, że książki wypożyczane na krótko objęte są znacznie wyższą opłatą za przetrzymanie (szczegóły w regulaminie).

zyczenia-2014

Zapraszamy na zaduszki poetyckie

Bibliotekarze, Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Komentarze (1) »

W tym roku wystartowała nowa atrakcyjna cykliczna impreza – Przedsionek Literacki”. W środowisku uczelni technicznej miło będzie się spotykać z literaturą piękną. Najbliższe spotkanie „Zaduszki literackie” odbędą się 29.10.2014 r. o godzinie 16.00  w Galerii Biblio-Art, w budynku Biblioteki Politechniki Łódzkiej.  Program jest niezwykle ciekawy ze względu na treść, jak i wykonawców:

W programie:
haiku Lucyny Sułkowskiej
wiersze Macieja Kononowicza
poezja Juliana Tuwima

Wykonawcy:
Halina Miller i Dymitr Hołówko (aktorzy łódzcy), Włodzimierz Galicki (pomysłodawca).

przedsionek

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów: Dyrekcji BPŁ, Włodzimierza Galickiego i Macieja Sierpowskiego.

Biblioteka w wakcyjnym klimacie

Czytelnicy Komentowanie nie jest możliwe

Mimo wakacji zapraszamy do Biblioteki.  Zachęcamy do wykorzystania stref relaksu np. Luziku – saloniku bibliotecznego do spotkań ze znajomymi.

Wakacje to pracowity czas dla studentów kończących studia – u nas można znaleźć zaciszne miejsce do przygotowanie pracy inżynierskiej, licencjackiej czy magisterskiej. Zachęcamy do skorzystania z literatury drukowanej i elektronicznej, z pomocy bibliotekarza, który podpowie jak szukać, żeby znaleźć i jak poprawnie przygotować bibliografię załącznikową i przypisy.

Ponadto zapraszamy do lektury gazet i czasopism popularno-naukowych, które dostępne są w Luziku i czytelni czasopism.

Po wakacjach będą Państwo mieli do dyspozycji nową strefę relaksu na I piętrze w Galerii Biblio-Art. W otoczeniu sztuki miło będzie upływał czas…

Życzymy słonecznych i pełnych wrażeń wakacji.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się