Literacka podróż w gronie Irlandzkich Noblistów

Bibliotekarze, Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Komentarze (1) »

Biblioteka Politechniki Łódzkiej serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w Przedsionku Literackim pt. Literacka podróż w gronie Irlandzkich Noblistów. Spotkanie odbędzie się 30 marca 2016 r.  godz. 17.00 w Galerii Biblio-Art na I piętrze Biblioteki PŁ. Poezję recytować będzie Włodzimierz Galicki. Spotkaniu towarzyszy wystawa  fotograficzna Marioli i Jacka Sochów „Wyspy jak marzenie. Wyspy Irlandii Zachodniej”. 

Afrykańskie klimaty zimową porą – Przedsionek Literacki zaprasza

Bibliotekarze, Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Możliwość komentowania Afrykańskie klimaty zimową porą – Przedsionek Literacki zaprasza została wyłączona

Zapraszamy na niezwyczajne spotkanie z prof. Haliną Abramczyk – naukowcem, pisarką, miłośniczką podróży, autorką książki „Czy Afryka zaśpiewa o mnie pieśń?” Doskonale pokazuje, jak można łączyć karierę naukową z pasją i życiem rodzinnym.
Z gościem porozmawiamy o życiu, Czarnym Lądzie, pracy zawodowej… o wszystkim.

H. Abramczyk stwierdziła kiedyś, iż panuje fałszywa opinia, jakoby „naukowcy widzieli w róży  tylko cząstki i atomy – owszem, jak muszą, potrafią rozbić róże na atomy, ale uwielbiają też  ich zapach i podziwiają piękno”. I ta właśnie myśl będzie mottem spotkania.
Wieczorowi towarzyszyć będą muzycy grający na instrumentach afrykańskich.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Politechniki Łódzkiej 19.01.2016 r. o godz.  17.00, I piętro Galeria Biblio-Art.

Dzień Domeny Publicznej

Bibliotekarze, Czytelnicy Możliwość komentowania Dzień Domeny Publicznej została wyłączona

1 styczeń to dzień, w którym każdego roku do domeny publicznej przechodzą kolejne dzieła. Mamy powód do radości  – w tym roku są to m.in. dzieła S. Banacha – wielkiego matematyka. Co to jest domena publiczna i dzieła jakich twórców do nich dołączyły w 2016 roku można przeczytać w komunikacie KOED.

Niezwykłe artystyczne wydarzenie – wieczór autorski Przemysława Dakowicza „Pamięć”

Bibliotekarze, Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Możliwość komentowania Niezwykłe artystyczne wydarzenie – wieczór autorski Przemysława Dakowicza „Pamięć” została wyłączona

5 listopada 2015 r.  o godz. 17.00 Biblioteka Politechniki Łódzkiej zaprasza na wieczór autorski Przemysława Dakowicza zatytułowany Pamięć. Spotykamy się pomiędzy Zaduszkami i Świętem Niepodległości i nie jest to termin wybrany przypadkowo. Teksty, które usłyszymy pochodzą ze zbioru poezji „Łączka”, którego II wydanie razem z płytą właśnie się ukazało (będzie można je u nas kupić) i wydanej w 2015 roku „Afazji polskiej”. To będą „mocne” teksty o naszej powojennej historii.

Zapowiada się bardzo ciekawy wieczór. Zapraszamy!

Przemysław Dakowicz – poeta, eseista, krytyk literacki i historyk literatury, adiunkt w Katedrze Literatury i Tradycji Romantyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Laureat m.in. Nagrody Poetyckiej ORFEUSZ im. K. I. Gałczyńskiego w 2014 r.

Miejsce: Biblioteka Politechniki Łódzkiej
90-924 Łódź, ul. Wólczańska 223, (budynek B22),  I piętro.

Dakowicz_plakat

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w BPŁ

Bibliotekarze, Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Możliwość komentowania XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w BPŁ została wyłączona

Z okazji XIV  Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Biblioteka PŁ organizuje Dzień Dziecka.

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na spotkanie z klasyką wierszy polskich.  Najbardziej znane utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry czytane będą przez pracowników  Biblioteki PŁ.

Najmłodszym czas umili „żywa” maskotka  oraz drobne niespodzianki i poczęstunek.
Dla młodszego rodzeństwa, które nie jest jeszcze zainteresowane słuchaniem bajek – kącik z zabawkami.

Miejsce:  Biblioteka Politechniki Łódzkiej. Łódź, ul. Wólczańska 223 (budynek B22), I piętro, Galeria Biblio-Art
Termin: 2 czerwca 2015 r. godz. 17.00
Kontakt: mgr Aneta Kubisiak [Oddział Obsługi Użytkowników] aneta.kubisiak@p.lodz.pl; tel. 42-631-28-05
plakat_DD

 

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się