Niezwykłe artystyczne wydarzenie – wieczór autorski Przemysława Dakowicza „Pamięć”

Bibliotekarze, Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Komentarze (0) »

5 listopada 2015 r.  o godz. 17.00 Biblioteka Politechniki Łódzkiej zaprasza na wieczór autorski Przemysława Dakowicza zatytułowany Pamięć. Spotykamy się pomiędzy Zaduszkami i Świętem Niepodległości i nie jest to termin wybrany przypadkowo. Teksty, które usłyszymy pochodzą ze zbioru poezji „Łączka”, którego II wydanie razem z płytą właśnie się ukazało (będzie można je u nas kupić) i wydanej w 2015 roku „Afazji polskiej”. To będą „mocne” teksty o naszej powojennej historii.

Zapowiada się bardzo ciekawy wieczór. Zapraszamy!

Przemysław Dakowicz – poeta, eseista, krytyk literacki i historyk literatury, adiunkt w Katedrze Literatury i Tradycji Romantyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Laureat m.in. Nagrody Poetyckiej ORFEUSZ im. K. I. Gałczyńskiego w 2014 r.

Miejsce: Biblioteka Politechniki Łódzkiej
90-924 Łódź, ul. Wólczańska 223, (budynek B22),  I piętro.

Dakowicz_plakat

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w BPŁ

Bibliotekarze, Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Możliwość komentowania XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w BPŁ została wyłączona

Z okazji XIV  Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Biblioteka PŁ organizuje Dzień Dziecka.

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na spotkanie z klasyką wierszy polskich.  Najbardziej znane utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry czytane będą przez pracowników  Biblioteki PŁ.

Najmłodszym czas umili „żywa” maskotka  oraz drobne niespodzianki i poczęstunek.
Dla młodszego rodzeństwa, które nie jest jeszcze zainteresowane słuchaniem bajek – kącik z zabawkami.

Miejsce:  Biblioteka Politechniki Łódzkiej. Łódź, ul. Wólczańska 223 (budynek B22), I piętro, Galeria Biblio-Art
Termin: 2 czerwca 2015 r. godz. 17.00
Kontakt: mgr Aneta Kubisiak [Oddział Obsługi Użytkowników] aneta.kubisiak@p.lodz.pl; tel. 42-631-28-05
plakat_DD

 

Pełne emocji spotkanie z A. Sapkowskim już za nami…

Czytelnicy, Dzień wczorajszy BPŁ Możliwość komentowania Pełne emocji spotkanie z A. Sapkowskim już za nami… została wyłączona

Było pięknie. Mogliśmy poznać osobiście Andrzeja Sapkowskiego.  Porozmawiać z nim. Posłuchać anegdot. Dowiedzieć się więcej o jego twórczości, a na koniec zdobyć autograf!!!

Sapkowski_09

A. Sapkowski w Bibliotece PŁ – zapraszamy

Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Możliwość komentowania A. Sapkowski w Bibliotece PŁ – zapraszamy została wyłączona

21 maja 2015 r. o godz. 17:30 gościć będziemy Andrzeja Sapkowskiego.

Andrzej Sapkowski – pisarz fantasy i tłumacz.
Autor sagi o Wiedźminie Geralcie z Rivii, trylogii husyckiej: Narrenturm, Boży bojownicy i Lux perpetua, opowiadań i książek (m.in. przewodnika po literaturze fantasy).
Łodzianin – Honorowy Obywatel Łodzi.

Laureat wielu nagród m.in. „Paszportu Polityki”, „Nagrody im. Janusza A. Zajdla”, „David Gemmel Award for Fantasy”.  Odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Podczas spotkania będzie można porozmawiać z autorem, zadawać pytania, wyjaśnić zagadki fantasy…

Poezja, muzyka i dużo dobrej zabawy…

Co nowego w BPŁ? Możliwość komentowania Poezja, muzyka i dużo dobrej zabawy… została wyłączona

26 lutego 2015 r. godz.17:30 – Paweł Patora: „Pod prąd”

Paweł Patora z wykształcenia matematyk, przed rozpoczęciem kariery dziennikarskiej był rzecznikiem prasowym Politechniki Łódzkiej. Po 1989 r. współtworzył łódzki oddział „Gazety Wyborczej”’ i był jego redaktorem naczelnym. Obecnie pisze dla „Dziennika Łódzkiego”. Jest zdobywcą statuetki „Honor Academicus 2010” – nagrody przyznawanej przez łódzkie środowisko akademickie dla dziennikarzy, którzy w swoich artykułach, audycjach i programach rzetelnie informują o nauce, szkolnictwie wyższym. Wydał trzy tomiki wierszy i właśnie tej twórczości będziemy słuchać w ramach naszego cyklu.

Wiersze czytać będą Paweł Patora, Dymitr Hołówko – aktor, Włodzimierz Galicki – autor scenariusza.
Muzyka – Waldemar Zybała

Dymitr Hołówko – absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracował w teatrach w Zielonej Górze, w Toruniu, Kaliszu, Szczecinie i Łodzi. Zagrał między innymi w serialach: „Klan”, „Pierwsza miłość”, „Determinator” i „Czas honoru” oraz w filmach: „Ucieczka z kina  Wolność”, „Katyń” i „Historia Kowalskich”. Aktualnie występuje gościnnie w Teatrze „LOGOS” w sztuce Felixa Mitterera „Czas odwiedzin” i przygotowuje premierę „Szkoły żon” Moliera w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Włodzimierz Galicki – pomysłodawca, szef artystyczny i przez 6 lat współorganizator comiesięcznych spotkań z „Poezją w kamienicy” odbywających się w klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi. Od przeszło 30 lat popularyzujący poezję, pracujący nad słowem, twórca scenariuszy poetyckich, grup teatralnych, wieczorów literackich. Autor projektu „Poezja w drodze„. Od 15 lat pracuje w Bibliotece Głównej Politechniki Łódzkiej.

Waldemar Zybała – absolwent klasy akordeonu Akademii Muzycznej w Łodzi. Wielokrotny laureat krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Współpracuje z Teatrem Muzycznym i Teatrem Powszechnym w Łodzi. Członek zespołu „Czardasz Trio”.

Serdecznie zapraszamy!

Informacja ze strony Biblioteki PŁ

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się