A. Sapkowski w Bibliotece PŁ – zapraszamy

Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Komentarze (0) »

21 maja 2015 r. o godz. 17:30 gościć będziemy Andrzeja Sapkowskiego.

Andrzej Sapkowski – pisarz fantasy i tłumacz.
Autor sagi o Wiedźminie Geralcie z Rivii, trylogii husyckiej: Narrenturm, Boży bojownicy i Lux perpetua, opowiadań i książek (m.in. przewodnika po literaturze fantasy).
Łodzianin – Honorowy Obywatel Łodzi.

Laureat wielu nagród m.in. „Paszportu Polityki”, „Nagrody im. Janusza A. Zajdla”, „David Gemmel Award for Fantasy”.  Odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Podczas spotkania będzie można porozmawiać z autorem, zadawać pytania, wyjaśnić zagadki fantasy…

Poezja, muzyka i dużo dobrej zabawy…

Co nowego w BPŁ? Komentarze (0) »

26 lutego 2015 r. godz.17:30 – Paweł Patora: „Pod prąd”

Paweł Patora z wykształcenia matematyk, przed rozpoczęciem kariery dziennikarskiej był rzecznikiem prasowym Politechniki Łódzkiej. Po 1989 r. współtworzył łódzki oddział „Gazety Wyborczej”’ i był jego redaktorem naczelnym. Obecnie pisze dla „Dziennika Łódzkiego”. Jest zdobywcą statuetki „Honor Academicus 2010” – nagrody przyznawanej przez łódzkie środowisko akademickie dla dziennikarzy, którzy w swoich artykułach, audycjach i programach rzetelnie informują o nauce, szkolnictwie wyższym. Wydał trzy tomiki wierszy i właśnie tej twórczości będziemy słuchać w ramach naszego cyklu.

Wiersze czytać będą Paweł Patora, Dymitr Hołówko – aktor, Włodzimierz Galicki – autor scenariusza.
Muzyka – Waldemar Zybała

Dymitr Hołówko – absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracował w teatrach w Zielonej Górze, w Toruniu, Kaliszu, Szczecinie i Łodzi. Zagrał między innymi w serialach: „Klan”, „Pierwsza miłość”, „Determinator” i „Czas honoru” oraz w filmach: „Ucieczka z kina  Wolność”, „Katyń” i „Historia Kowalskich”. Aktualnie występuje gościnnie w Teatrze „LOGOS” w sztuce Felixa Mitterera „Czas odwiedzin” i przygotowuje premierę „Szkoły żon” Moliera w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Włodzimierz Galicki – pomysłodawca, szef artystyczny i przez 6 lat współorganizator comiesięcznych spotkań z „Poezją w kamienicy” odbywających się w klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi. Od przeszło 30 lat popularyzujący poezję, pracujący nad słowem, twórca scenariuszy poetyckich, grup teatralnych, wieczorów literackich. Autor projektu „Poezja w drodze„. Od 15 lat pracuje w Bibliotece Głównej Politechniki Łódzkiej.

Waldemar Zybała – absolwent klasy akordeonu Akademii Muzycznej w Łodzi. Wielokrotny laureat krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Współpracuje z Teatrem Muzycznym i Teatrem Powszechnym w Łodzi. Członek zespołu „Czardasz Trio”.

Serdecznie zapraszamy!

Informacja ze strony Biblioteki PŁ

Ostatki w Bibliotece PŁ

Co nowego w BPŁ? Komentarze (0) »

W ostatni dzień karnawału Biblioteka PŁ witała czytelników w radosnym hawajskim klimacie. Cieszymy się, że czytelnicy docenili wyjątkową aurę. Witali nas  z radością, czasem tylko z zaskoczeniem.

O bibliotece napisały też media. Dziękujemy za artykuł i fotkę, które ukazały się w Expressie Ilustrowanym.

W przyszłym roku zapraszamy do wspólnej ostatkowej zabawy. Przyjdzie przebrani i bawcie się razem z nami.

ostatki

Warsztaty z zakresu informacji patentowej

Czytelnicy Komentarze (0) »

Ośrodek Informacji Patentowej przy Bibliotece Politechniki Łódzkiej zaprasza   pracowników, doktorantów i dyplomantów PŁ na szkolenia podczas, których przybliżona zostanie tematyka związana z ochroną własności intelektualnej (patent, znak towarowy, wzór przemysłowy).

Zajęcia będą składały się z dwóch części: krótkiego wykładu i części praktycznej w formie warsztatów z wyszukiwania informacji na stronie Urzędu Patentowego RP nt. ochrony patentów, znaków towarowych i wzorów przemysłowych oraz korzystania z  najważniejszych elektronicznych baz danych służących do wyszukiwaniu patentów.

Szkolenia będą odbywały się cyklicznie, od początku 2015 roku na terenie Biblioteki Politechniki Łódzkiej. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 12 stycznia 2015 r. o godz. 12.00 do sali 201 na II piętrze. Szkolenia prowadzone będą przez Justynę Sendecką i Anię Rutkowską.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, jednocześnie prosimy o zgłaszanie do Ośrodka Informacji Patentowej: (e-mail oipbpl@lib.p.lodz.pl lub telefon 42 (631-20-68)  informacji jakie terminy szkoleń by Państwu odpowiadały i jaką tematyką byliby Państwo szczególnie zainteresowani.

Iwona

Zofia Turowska – znana łódzka pisarka w Bibliotece PŁ

Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Komentarze (0) »

Biblioteka Politechniki Łódzkiej zaprasza na spotkanie w „Przedsionku Literackim”  z ZOFIĄ TUROWSKĄ – autorką literackiego bestselleru „Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką”, „Autobiografii” Zofii Nasierowskiej, sagi rodu Onyszkiewiczów „Gniazdo”, a także współautorką powieści o legendarnej łódzkiej „Filmówce”.

Spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2015 r. o godz. 15.30 w Bibliotece PŁ, Łódź, ul. Wólczańska 223 (budynek B22), I piętro, Galeria Biblio-Art.

Serdecznie zapraszamy!

Iwona

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się