Poezja, muzyka i dużo dobrej zabawy…

Co nowego w BPŁ? Komentarze (0) »

26 lutego 2015 r. godz.17:30 – Paweł Patora: „Pod prąd”

Paweł Patora z wykształcenia matematyk, przed rozpoczęciem kariery dziennikarskiej był rzecznikiem prasowym Politechniki Łódzkiej. Po 1989 r. współtworzył łódzki oddział „Gazety Wyborczej”’ i był jego redaktorem naczelnym. Obecnie pisze dla „Dziennika Łódzkiego”. Jest zdobywcą statuetki „Honor Academicus 2010” – nagrody przyznawanej przez łódzkie środowisko akademickie dla dziennikarzy, którzy w swoich artykułach, audycjach i programach rzetelnie informują o nauce, szkolnictwie wyższym. Wydał trzy tomiki wierszy i właśnie tej twórczości będziemy słuchać w ramach naszego cyklu.

Wiersze czytać będą Paweł Patora, Dymitr Hołówko – aktor, Włodzimierz Galicki – autor scenariusza.
Muzyka – Waldemar Zybała

Dymitr Hołówko - absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracował w teatrach w Zielonej Górze, w Toruniu, Kaliszu, Szczecinie i Łodzi. Zagrał między innymi w serialach: „Klan”, „Pierwsza miłość”, „Determinator” i „Czas honoru” oraz w filmach: „Ucieczka z kina  Wolność”, „Katyń” i „Historia Kowalskich”. Aktualnie występuje gościnnie w Teatrze „LOGOS” w sztuce Felixa Mitterera „Czas odwiedzin” i przygotowuje premierę „Szkoły żon” Moliera w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Włodzimierz Galicki – pomysłodawca, szef artystyczny i przez 6 lat współorganizator comiesięcznych spotkań z „Poezją w kamienicy” odbywających się w klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi. Od przeszło 30 lat popularyzujący poezję, pracujący nad słowem, twórca scenariuszy poetyckich, grup teatralnych, wieczorów literackich. Autor projektu „Poezja w drodze„. Od 15 lat pracuje w Bibliotece Głównej Politechniki Łódzkiej.

Waldemar Zybała - absolwent klasy akordeonu Akademii Muzycznej w Łodzi. Wielokrotny laureat krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Współpracuje z Teatrem Muzycznym i Teatrem Powszechnym w Łodzi. Członek zespołu „Czardasz Trio”.

Serdecznie zapraszamy!

Informacja ze strony Biblioteki PŁ

Ostatki w Bibliotece PŁ

Co nowego w BPŁ? Komentarze (0) »

W ostatni dzień karnawału Biblioteka PŁ witała czytelników w radosnym hawajskim klimacie. Cieszymy się, że czytelnicy docenili wyjątkową aurę. Witali nas  z radością, czasem tylko z zaskoczeniem.

O bibliotece napisały też media. Dziękujemy za artykuł i fotkę, które ukazały się w Expressie Ilustrowanym.

W przyszłym roku zapraszamy do wspólnej ostatkowej zabawy. Przyjdzie przebrani i bawcie się razem z nami.

ostatki

Warsztaty z zakresu informacji patentowej

Czytelnicy Komentarze (0) »

Ośrodek Informacji Patentowej przy Bibliotece Politechniki Łódzkiej zaprasza   pracowników, doktorantów i dyplomantów PŁ na szkolenia podczas, których przybliżona zostanie tematyka związana z ochroną własności intelektualnej (patent, znak towarowy, wzór przemysłowy).

Zajęcia będą składały się z dwóch części: krótkiego wykładu i części praktycznej w formie warsztatów z wyszukiwania informacji na stronie Urzędu Patentowego RP nt. ochrony patentów, znaków towarowych i wzorów przemysłowych oraz korzystania z  najważniejszych elektronicznych baz danych służących do wyszukiwaniu patentów.

Szkolenia będą odbywały się cyklicznie, od początku 2015 roku na terenie Biblioteki Politechniki Łódzkiej. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 12 stycznia 2015 r. o godz. 12.00 do sali 201 na II piętrze. Szkolenia prowadzone będą przez Justynę Sendecką i Anię Rutkowską.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, jednocześnie prosimy o zgłaszanie do Ośrodka Informacji Patentowej: (e-mail oipbpl@lib.p.lodz.pl lub telefon 42 (631-20-68)  informacji jakie terminy szkoleń by Państwu odpowiadały i jaką tematyką byliby Państwo szczególnie zainteresowani.

Zofia Turowska – znana łódzka pisarka w Bibliotece PŁ

Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Komentarze (0) »

Biblioteka Politechniki Łódzkiej zaprasza na spotkanie w „Przedsionku Literackim”  z ZOFIĄ TUROWSKĄ – autorką literackiego bestselleru „Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką”, „Autobiografii” Zofii Nasierowskiej, sagi rodu Onyszkiewiczów „Gniazdo”, a także współautorką powieści o legendarnej łódzkiej „Filmówce”.

Spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2015 r. o godz. 15.30 w Bibliotece PŁ, Łódź, ul. Wólczańska 223 (budynek B22), I piętro, Galeria Biblio-Art.

Serdecznie zapraszamy!

Świąteczny relaks z książką

Czytelnicy, Zbiory BPŁ Komentarze (0) »

Zbliża się bardzo długi okres leniuchowania. Powołując się na regulamin Biblioteki Politechniki Łódzkiej zapraszam do wypożyczania książek dostępnych tylko na miejscu. Jeśli w naszych zbiorach brakuje egzemplarzy do wypożyczenia, to można skorzystać z wypożyczeń książek udostępnianych na miejscu. Książki te wypożyczane będą 23.12 od godz. 13.00 do 15.00 i powinny być oddane do 7 stycznia do godz. 10.00 (można je wrzucić do całodobowej skrzynki zwrotów). Proszę pamiętać, że książki wypożyczane na krótko objęte są znacznie wyższą opłatą za przetrzymanie (szczegóły w regulaminie).

zyczenia-2014

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się