Zapraszamy na zaduszki poetyckie

Bibliotekarze, Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Komentarze (0) »

W tym roku wystartowała nowa atrakcyjna cykliczna impreza – Przedsionek Literacki”. W środowisku uczelni technicznej miło będzie się spotykać z literaturą piękną. Najbliższe spotkanie „Zaduszki literackie” odbędą się 29.10.2014 r. o godzinie 16.00  w Galerii Biblio-Art, w budynku Biblioteki Politechniki Łódzkiej.  Program jest niezwykle ciekawy ze względu na treść, jak i wykonawców:

W programie:
haiku Lucyny Sułkowskiej
wiersze Macieja Kononowicza
poezja Juliana Tuwima

Wykonawcy:
Halina Miller i Dymitr Hołówko (aktorzy łódzcy), Włodzimierz Galicki (pomysłodawca).

przedsionek

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów: Dyrekcji BPŁ, Włodzimierza Galickiego i Macieja Sierpowskiego.

Iwona

Biblioteka w wakcyjnym klimacie

Czytelnicy Komentarze (0) »

Mimo wakacji zapraszamy do Biblioteki.  Zachęcamy do wykorzystania stref relaksu np. Luziku – saloniku bibliotecznego do spotkań ze znajomymi.

Wakacje to pracowity czas dla studentów kończących studia – u nas można znaleźć zaciszne miejsce do przygotowanie pracy inżynierskiej, licencjackiej czy magisterskiej. Zachęcamy do skorzystania z literatury drukowanej i elektronicznej, z pomocy bibliotekarza, który podpowie jak szukać, żeby znaleźć i jak poprawnie przygotować bibliografię załącznikową i przypisy.

Ponadto zapraszamy do lektury gazet i czasopism popularno-naukowych, które dostępne są w Luziku i czytelni czasopism.

Po wakacjach będą Państwo mieli do dyspozycji nową strefę relaksu na I piętrze w Galerii Biblio-Art. W otoczeniu sztuki miło będzie upływał czas…

Życzymy słonecznych i pełnych wrażeń wakacji.

Biblioteka Politechniki Łódzkiej zaprasza na spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

Co nowego w BPŁ?, Czytelnicy Komentarze (0) »

Biblioteka PŁ zaprasza na spotkanie autorskie z łódzką pisarką Moniką Sawicką 23 maja 2014 r. (piątek) o godz. 16.00  w Galerii Biblio-Art (Łódź, ul. Wólczańska 223, budynek B22, I piętro).

Strona autorki, strona BPŁ

BPŁ pomaga zwierzętom – zapraszamy na „koci kiermasz”

Co nowego w BPŁ? Komentowanie nie jest możliwe

kiermasz

Świąteczne rozliczenia czytelników

Czytelnicy Komentarze (2) »

Podczas przerwy świątecznej trwającej od 22.12.2013 r. do 6.01.2014 r. Czytelnicy mieli ograniczone możliwości zwrotu książek (skrzynki zwrotów tylko w BPŁ i BE).

W związku z tym, Dyrekcja BPŁ podjęła decyzję o wydłużeniu terminu rozliczenia do 31.01.2014 r. Zatem wypożyczone książki, których termin zwrotu przypadał po 20 grudnia 2013 r. będą zwolnione z naliczanych przez system opłat.

Z noworocznymi pozdrowieniami

Bibliotekarze BPŁ

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się